Model Indecent 005 ujrzał światło dzienne

Opublikowano: 24 maja 2024 - 15:36 Autor: Moto Replika

Niedawno odbyła się oficjalna premiera samochodu Indecent 005 – interpretacji Porsche 911 generacji 991, według polskiej firmy Indecent.

Podstawą przebudowy jest 14-elementowy bodykit poszerzający samochód o 30 cm. Prezentowany egzemplarz skonfigurowany został według jednej z trzech dostępnych dla klientów specyfikacji – SHOW, STREET, RACE. Pozwala ona na dostosowanie wyglądu oraz zachowania samochodu do oczekiwań klienta i obejmuje charakterystykę takich elementów jak zawieszenie, felgi i opony.

Prezentowany egzemplarz zbudowany został w specyfikacji STREET obejmującej m.in. customowe, 3-cześciowe, 20-calowe felgi Rotiform KPS czy zawieszenie gwintowane z regulacją siły tłumienia drgań i wysokości. Oznaczony numerem 005 model wyróżnia się ponadto opcjonalnym spojlerem, dodatkami z włókna węglowego, bocznymi pasami nawiązującymi do klasycznych modeli Porsche oraz customowym ledbarem.

Unikatowość zawsze pozwalała wyróżnić się w tłumie. Nietuzinkowe samochody mają to to siebie, że przyciągają wzrok, zwłaszcza – gdy przeszły szereg modyfikacji, nadających im niepowtarzalny, wyjątkowy charakter. Polska marka Indecent, budująca unikatowe tuningowane samochody na bazie modeli Porsche 911, zaprezentowała właśnie swój najnowszy projekt: model Indecent 005.

Jedyny taki egzemplarz na świecie

Choć marka Indecent powstała na polskim rynku, jej zasięg jest o wiele większy. Firma posiada przedstawicielstwa w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Bahrajnie, a zaprezentowany przez nią egzemplarz, opatrzony numerem 005 stanowi ewenement na skalę światową. Swój pierwszy, zmodyfikowany pojazd Indecent pokazał zaledwie 1,5 roku temu. Model 005 jest pierwszym samochodem zbudowanym na bazie generacji 991, w sumie jedenastym stworzonym przez Indecent.

Historia dopiero się rozpoczyna

Oferta marki Indecent obejmuje kompleksową przebudowę samochodu: od zestawu wide-body, poprzez malowanie, dobór zawieszenia, kół i oświetlenia zewnętrznego, aż po customizację wnętrza. Zaprezentowany w weekend egzemplarz 005 dopiero rozpoczyna swoją piękną historię. Jeszcze w tym tygodniu czeka go podróż po Europie, by z Łodzi przez szwajcarskie Alpy oraz Księstwo Monako udać się do Turynu. To właśnie tam, w dniach 19-21.04.2024 odbywają się targi Expo Tuning Torino, podczas której model ten będzie mieć swoją światową premierę wraz z egzemplarzem 009, przygotowanym we włoskim studiu marki Indecent.

O marce Indecent

INDECENT powstał, aby odświeżyć zainteresowanie entuzjastów Porsche modelami nowożytnymi. Klasyczne
991 takie jak 964 czy 993 cieszą się ogromną popularnością wśród firm modyfikujących i odbudowujących Porsche. Indecent daje drugie życie modelom 997 i 991. Projektujemy z myślą o przesunięciu granic oryginalnego kształtu i linii Porsche, zachowując jednocześnie jego piękno i estetykę.

Praca włożona w stworzenie nieprzyzwoitego (ang. indecent) pojazdu wymaga wymiany, łączenia i formowania każdego panelu nadwozia z wyjątkiem maski, dachu i drzwi. Szczególną uwagę marka Indecent zwraca na zapewnienie wysokiej jakości wykończenia, porównywalnego do fabrycznego. Tworzenie modelu Indecent 911 zabiera właściciela w specjalną podróż, poprzez proces projektowania, wybór specyfikacji i opcji, transport/zaopatrzenie pojazdu, proces budowy i finalizację poprzez nadanie unikalnego numeru seryjnego.

Następny >
O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz