Nowe BMW X7

Opublikowano: 14 kwietnia 2022 - 10:30 Autor: Moto Replika

Nowa odsłona pierwszego BMW X7. Samochód typu SAV (Sports Activity Vehicle) ulepszony dla segmentu luksusowego wyposażony w liczne innowacje w zakresie stylistyki, napędu, zautomatyzowanej jazdy i parkowania, intuicyjnej obsługi oraz inteligentnej łączności sieciowej. Wzmocnienie unikalnego charakteru pojazdu za pomocą niepowtarzalnej kombinacji ekskluzywności, komfortu związanego z przestrzenią, dynamiki jazdy i wszechstronności.

Nowa odsłona pierwszego BMW X7. Samochód typu SAV (Sports Activity Vehicle) ulepszony dla segmentu luksusowego wyposażony w liczne innowacje w zakresie stylistyki, napędu, zautomatyzowanej jazdy i parkowania, intuicyjnej obsługi oraz inteligentnej łączności sieciowej. Wzmocnienie unikalnego charakteru pojazdu za pomocą niepowtarzalnej kombinacji ekskluzywności, komfortu związanego z przestrzenią, dynamiki jazdy i wszechstronności.

Wprowadzanie na rynek nowego BMW X7 z trzema wariantami silnika od sierpnia 2022. Produkcja w zakładzie BMW Group w Spartanburgu (USA), będącym centrum kompetencji dla modeli BMW X.

Wyrazisty przód wykonany w nowej stylistyce dla modeli BMW z segmentu luksusowego. Nowa interpretacja typowych dla marki elementów stylistycznych: podwójnych okrągłych reflektorów oraz atrapy chłodnicy BMW. Dwuczęściowe reflektory i nowo zaprojektowana atrapa chłodnicy BMW w połączeniu z dużymi powierzchniami pasa przedniego sygnalizują mocną prezencję pojazdu. Nowość w ofercie: atrapa chłodnicy BMW Iconic Glow z subtelnym oświetleniem kaskadowym.

Funkcje oświetleniowe montowanych standardowo adaptacyjnych, matrycowych reflektorów diodowych podzielone na dwa moduły. Diodowa listwa świetlna w górnej części przodu pojazdu obsługuje światła dzienne i pozycyjne oraz kierunkowskazy. Światła mijania i drogowe umieszczono w osobnym, umieszczonym niżej i wpuszczonym głęboko w pas przedni module. Nieoślepiające światła drogowe BMW Selective Beam i funkcja reflektorów przeciwmgielnych wbudowana w podstawowe reflektory.

Nowe, trójwymiarowo ukształtowane i szczególnie wąskie diodowe lampy tylne. Chromowana wstawka za szkłem między prawą a lewą lampą tylną.

Po raz pierwszy w samochodzie BMW 23-calowe obręcze kół ze stopów lekkich dostępne jako fabryczne wyposażenie dodatkowe. Wyposażenie standardowe nowego BMW X7 obejmuje 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich. Dostępne nowe lakiery: połyskujący miedziany szary metalizowany, niebieski Marina Bay M metalizowany oraz lakiery BMW Individual. Poza tym w ofercie około 40 lakierów specjalnych BMW Individual.

Ulepszony komfort obsługi oraz dodatkowe usługi cyfrowe dzięki zastosowaniu w nowym BMW X7 systemu operacyjnego BMW 8. Nowa generacja BMW iDrive z zakrzywionym wyświetlaczem BMW. Wyświetlacz wskaźników o przekątnej 12,3 cala oraz wyświetlacz kontrolny o przekątnej 14,9 cala pod wspólną szklaną powierzchnią zakrzywioną w stronę kierowcy.

Nowo zaprojektowana deska rozdzielcza z montowaną standardowo listwą ozdobną z drewna szlachetnego, płaskimi nawiewami powietrza i efektownie podświetloną listwą świetlną. Panel obsługowy na konsoli środkowej z nową dźwignią biegów. Opcjonalnie dostępne szklane aplikacje na wybrane elementy obsługi.

Ogrzewane fotele przednie w wyposażeniu standardowym. Wyposażenie standardowe na europejskich rynkach motoryzacyjnych obejmuje dostępną w czterech kolorach rozszerzoną tapicerkę BMW Individual ze skóry Merino. Na innych rynkach wyposażenie standardowe obejmuje nowy, szlachetny i wegański materiał wykończeniowy Sensafin o właściwościach podobnych do skóry, z trójwymiarowym pikowaniem i perforowanymi powierzchniami, dostępny w czterech kolorach (niedostępny w Europie). Pełna tapicerka skórzana BMW Individual w nowym, dwukolorowym wariancie dostępna w wyposażeniu dodatkowym.

W standardzie siedem miejsc siedzących w trzech rzędach. Opcjonalnie dostępne dwa fotele komfortowe w drugim rzędzie. Wszystkie funkcje foteli obsługiwane elektrycznie za naciśnięciem przycisku.

Dwuczęściowa klapa tylna; oferowany standardowo dostęp komfortowy umożliwia elektryczne i bezdotykowe otwieranie i zamykanie obu elementów. Pojemność bagażnika do 2120 litrów.

Szklany dach panoramiczny z trzema elementami szklanymi w standardzie. Opcjonalnie dostępny: szklany dach panoramiczny Sky Lounge z nastrojowym oświetleniem diodowym.

Nowy pakiet Komfort, obejmujący ogrzewanie foteli w drugim i trzecim rzędzie, ogrzewanie kierownicy, a także ogrzewanie powierzchni podłokietników oraz uchwyty na napoje dla kierowcy i pasażera obok z funkcją podtrzymania ciepła. Opcjonalnie dostępny nowy pakiet Travel & Comfort.

Nowo zaprojektowany pakiet sportowy M. Nowe BMW X7 M60i xDrive z przejętym od BMW M GmbH silnikiem V8, specjalnie dostosowanym do modeli M układem jezdnym, charakterystycznymi dla modeli M cechami stylistycznymi i po raz kolejny rozszerzonym zakresem wyposażenia standardowego. Po raz pierwszy w ofercie: pakiet sportowy M Pro.

Podwyższona wydajność nowego BMW X7 dzięki elektryfikacji wszystkich wariantów silnikowych. Mild hybrid, 48-woltowy system najnowszej generacji z wbudowanym w skrzynię biegów alternatorem odwracalnym na wale korbowym.

Wyczynowy model BMW X7 M60i xDrive ze zmodernizowanym silnikiem benzynowym V8 o mocy 390 kW (530 KM) z technologią M TwinPower Turbo. Nowy, sześciocylindrowy, rzędowy silnik benzynowy o maksymalnej mocy zwiększonej o 35 kW (47 KM) do poziomu 280 kW (380 KM) w nowym BMW X7 xDrive40i. Nowe BMW X7 xDrive40d z gruntownie zmodernizowanym, sześciocylindrowym, rzędowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 259 kW (352 KM).

Wszystkie silniki standardowo zestawione z nową, 8-stopniową sportową skrzynią Steptronic. Inteligentny napęd na wszystkie koła BMW xDrive z większą transmisją na tył zapewnia jeszcze więcej sportowej radości z jazdy.

Adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne obu osi i adaptacyjny układ jezdny w standardzie. Zintegrowany aktywny układ kierowniczy i Executive Drive Pro z aktywną stabilizacją przechyłów bocznych jako wyposażenie dodatkowe (standard w modelu BMW X7 M60i xDrive).

Ponownie rozszerzony wybór systemów zautomatyzowanej jazdy i parkowania. Oferowany w standardzie układ ostrzegania przed kolizją czołową teraz z funkcją wykrywania pojazdów jadących z naprzeciwka podczas skrętu w lewo oraz rowerzystów i pieszych podczas skrętu w prawo. Ponadto w ofercie są następujące nowości: regulacja przebiegu trasy, aktywne prowadzenie do celu, rozpoznawanie sygnalizacji świetlnej, asystent jazdy z przyczepą i asystent manewrowania.

BMW Live Cockpit Professional z wyświetlaczem BMW Head-Up i opartym na chmurze systemem nawigacyjnym BMW Maps z funkcją Augmented View na wyświetlaczu kontrolnym. Inteligentny asystent osobisty BMW o rozszerzonych możliwościach interakcyjnych, w tym możliwości aktywacji systemów wspomagających kierowcę. Integracja smartfonów z Apple CarPlay i Android Auto. Możliwość zastosowania Personal eSIM przystosowanego do standardu 5G. Zindywidualizowane wrażenia użytkownika dzięki profilowi BMW ID i aplikacji My BMW. Cyfrowy kluczyk BMW Digital Key Plus z poprawiającą bezpieczeństwo technologią ultraszerokopasmową. Zdalne aktualizacje oprogramowania umożliwiające instalację nowych i ulepszonych funkcji pojazdu.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

1 komentarz do tego tekstu. Zapraszamy do dyskusji.

  1. solve 16 kwietnia 2022 o 17:46 - Odpowiedz

    Ładne te BMW

Komentarz