Nowa fabryka Mitsubishi w Indonezji

Opublikowano: 10 maja 2017 - 14:13 Autor: Moto Replika

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) świętuje otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Indonezji, inwestycji wartej 65 miliardów jenów (565 milionów dolarów). Supernowoczesna fabryka będzie zatrudniać 3000 pracowników i wytwarzać 160 tys. pojazdów rocznie przy wykorzystaniu pełnej zdolności produkcyjnej.

Jego Ekscelencja Prezydent Indonezji Joko Widodo wraz z Ministrem Przemysłu Indonezji Airlangga Hartarto dołączyli do Carlosa Ghosna, prezesa MMC oraz dyrektora zarządzającego Osamu Masuko podczas ceremonii otwarcia fabryki, która ma wzmocnić pozycję japońskiego koncernu samochodowego w Indonezji oraz innych krajach Azji Południowo-Wschodniej.

Fabryka, zlokalizowana w nowej dzielnicy przemysłowej GIIC w prefekturze Bekasi, została ukończona po dwuletnim procesie budowy realizowanym z pomocą należącej do MMC spółki joint venture Mitsubishi Motors Krama Yudha Indonesia (MMKI) oraz Mitsubishi Corporation (MC) i indonezyjskiego partnera PT Krama Yudha (KY).

Fabryka rozpocznie produkcję popularnego SUV-a koncernu MMC, modelu Pajero Sport, do którego wkrótce dołączy zupełnie nowy, siedmioosobowy minivan oraz lekki samochód użytkowy o nazwie COLT L300.

Otwarcie fabryki w Bekasi stanowi element strategii ekspansji koncernu MMC w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie działają już należące do niego fabryki w Tajlandii i na Filipinach. Plan rozwoju firmy jest wspierany przez Nissana, który to koncern w 2016 roku nabył pakiet 34 proc. akcji części koncernu produkującej samochody. Wówczas MMC stało się członkiem globalnego Aliansu Renault-Nissan.

Carlos Ghosn, prezes MMC oraz Aliansu Renault-Nissan, powiedział: “Ta fabryka stanowi wyraz głębokiego zaufania do Indonezji, a także całego regionu Azji Południowo-Wschodniej i wiary w potencjał wzrostowy Mitsubishi Motors. Jesteśmy dumni, że możemy stwarzać miejsca pracy i inwestować w jedną z największych i najistotniejszych gospodarek w regionie, która będzie stanowić dla nas silną bazę produkcyjną i eksportową dla naszego rozwijającego się Aliansu.”

Osamu Masuko, dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors, dodał: “Fabryka w Bekasi symbolizuje nasze dążenie do bycia liderem rynku w Indonezji, gdzie będziemy produkować nasz bestseller Pajero Sport oraz nowego minivana, aby sprostać rosnącemu popytowi na wysokiej jakości, wytrzymałe i niezawodne samochody osobowe. To pozwoli nam zwiększyć udział w rynku, na którym jesteśmy obecni od ponad 45 lat.”

Popyt w liczącej 260 mln mieszkańców Indonezji, będącej czwartym krajem na świecie pod względem wielkości populacji, ma według prognoz rosnąć szybciej niż gospodarka jako całość. Tylko 78 na 1000 mieszkańców Indonezji posiada samochód – wskaźnik ten jest wyraźnie niższy niż w Chinach i aż o połowę niższy niż w sąsiedniej Tajlandii.

Ekspansję koncernu MMC w Indonezji poprzedziła inwestycja w zwiększenie zdolności produkcyjnej fabryk w Tajlandii i na Filipinach w ostatnich latach, stanowiąca owoc długotrwałego rozwoju w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Koncern MMC zamierza wzbogacać globalny Alians Renault-Nissan swoją wiedzą i doświadczeniem w segmentach SUV-ów i pick-upów oraz znajomością rynku samochodowego w Azji Południowo-Wschodniej. Po włączeniu w swoje struktury koncernu MMC, Alians stał się trzecim pod względem wielkości koncernem samochodowym na świecie, sprzedającym rocznie ok. 10 mln pojazdów.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz