Akcesoria M Performance do modeli BMW X

Opublikowano: 30 października 2019 - 08:37 Autor: Moto Replika

W listopadzie trzecia generacja BMW X6 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,7-6,1 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 243-172 g/km*) wzbogaci segment Sports Activity Coupé (SAC) o ekskluzywny wygląd, wyjąt­kowe osiągi i prowokacyjną stylistykę.

Kilka miesięcy później, wiosną 2020 r. nowe BMW X5 M (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 13,0-12,8 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 296-291 g/km*) oraz nowe BMW X6 M (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 12,7-12,5 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 289-284 g/km*) wyznaczą nowe standardy w segmencie wyczynowych samochodów typu SAV/SAC. Nowe modele M wyposażone w silniki benzynowe V8 BMW M TwinPower Turbo o pojemności 4,4 l i mocy 441 kW (600 KM) oraz 460 kW (625 KM) w wersjach Competition wyróżniają się wyjątkową dynamiką jazdy. Aby jeszcze bardziej podkreślić sportowy charakter i umożliwić indywidualizację wyglądu, do tych trzech luksusowych modeli oraz do BMW X7 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 11,1-6,5 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 252-171 g/km*) będzie oferowana szeroka gama akcesoriów M Performance Parts.

Wysokiej jakości akcesoria opracowane przez BMW M GmbH łączą w sobie obszerną wiedzę ekspertów z dziedziny sportów motorowych zebraną na torach wyścigowych na całym świecie. Wszystkie komponenty są idealnie dopasowane do siebie oraz do charakterystycznych cech BMW X6, BMW X7, BMW X6 M i BMW X5 M. Dzięki nim będzie można jeszcze bardziej podkreślić stylistykę i sportowy charakter samochodu i spersonalizować go odpowiednio do własnego gustu. Jednak akcesoria M Performance Parts to nie tylko efekt wizualny. Spełniają one również najwyższe wymagania w zakresie lekkiej konstrukcji i aerodynamiki.

Wygląd zewnętrzny: karbon dla efektownych akcentów i lepszej aerodynamiki

Sportowy charakter BMW X6 i X6 M oraz BMW X5 M można skutecznie podkreślić poprzez wiele elementów zewnętrznych M Performance z karbonu. Wykonane ręcznie, pokryte bezbarwnym lakierem i wypolerowane na wysoki połysk dla uzyskania imponującego efektu głębi komponenty wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym fascynują charakterystyczną dla tego materiału strukturą plecionki. Na przykład karbonowa atrapa chłodnicy M Performance, podobnie jak dostępne niebawem karbonowe nakładki progów M Performance czy karbonowy tylny dyfuzor M Performance, emanują rasowym wyścigowym charakterem.

Ostatni z tych elementów optymalizuje jednocześnie – wraz z tylnymi płetwami M Performance w błyszczącym kolorze czarnym i spojlerem dachowym M Performance, o nabłyszczanej czarnej barwie, do BMW X5 M – przepływ powietrza w tylnej części pojazdu. Wpływa to pozytywnie na stabilność jazdy na wprost.

Kolejne ciekawe akcenty wizualne w BMW X6 zapewnia folia M Performance w kolorze mroźnej czerni. Jest to matowy czarno-szary pasek z napisem M Performance umieszczany w dolnej części boków pojazdu, co skutecznie podkreśla typową stylistykę SAC. Doskonale pasująca do tego folia w błyszczącym kolorze czarnym zdobi przód BMW X6, a z tyłu funkcję tę pełni oferowane również w BMW X7 oznaczenie modelu w błyszczącym kolorze czarnym. W BMW X7 karbonowe obudowy lusterek zewnętrznych M Performance umożliwiają wzbogacenie szlachetnego wyglądu pojazdu o stylowe sportowe akcenty.

Sportowy układ hamulcowy i zestawy kół poprawiające prowadzenie

Układ hamulcowy M Performance montowany standardowo w BMW X5 M i BMW X6 M jest dostępny opcjonalnie w BMW X6. Większe wentylowane i perforowane lekkie tarcze hamulcowe zapewniają jeszcze lepszą reakcję, zoptymalizowane hamowanie nawet w ekstremalnych warunkach i maksymalną stabilność. Lakierowane na czerwono zaciski hamulcowe stanowią przy tym również wizualny element, szczególnie efektowny w połączeniu z otwartą konstrukcją obręczy kół. Taką opcję można znaleźć w różnych zestawach kół letnich w rozmiarach do 22 cali i zestawach kompletnych kół zimowych w rozmiarze do 21 cali oferowanych do wszystkich czterech modeli.

22-calowe obręcze M Performance ze stopów lekkich Star Spoke 749 M, dostępne w wersji Jet Black i frezowanej oraz w matowym kolorze czarnym na przykład do BMW X6, łączą w sobie lekkość z niecodziennym wyglądem i sportowymi właściwościami. Dzięki specjalnemu procesowi produkcji obręcz jest o około jednego kilograma lżejsza od porównywalnej obręczy odlewanej, co optymalizuje właściwości kierowania i poprawia ogólną dynamikę jazdy.

Również lekka 22-calowa kuta obręcz M Performance Y Spoke 785 M do BMW X7 w charakterystycznym dwukolorowym wykończeniu Jet Black matowym i frezowanym podkreśla luksusowy charakter pojazdu. Zestaw obręczy kół M Performance ze stopów lekkich Double Spoke 809 M w matowym kolorze Jet Black z kolorowym nadrukiem M Performance i oponami mieszanymi (przód: 295/35 ZR21 107Y XL; tył: 315/30 ZR22 107Y XL) do BMW X5 M, BMW X6 M i ich wersji Competition emanuje atmosferą motorsportu.

Wyścigowa atmosfera w luksusowym wnętrzu

Niezwykle wyraźny wyścigowy charakter BMW X5 M i BMW X6 M i ich wersji Competition można jeszcze bardziej podkreślić. Na przykład dzięki kierownicy M Performance kierowca ma wszytko pod kontrolą nawet podczas niezwykle dynamicznej jazdy. Wydatna część chwytna z alcantary z dużymi podparciami na kciuki i specjalnym podbiciem doskonale leży w dłoniach i zapewnia świetne wyczucie kierownicy.

Oprócz standardowych elementów, takich jak czerwone oznaczenie środkowe i srebrnoszare ręczne szwy krzyżykowe, kierownica M Performance ma jeszcze inne detale, takie jak karbonowa nakładka M Performance, napis M Performance czy wstawka z alcantary. Adekwatnie do tego oferowane są również łopatki zmiany biegów M Performance z karbonu zamiast w standardowym chromowanym wykończeniu.

Idealnie do tego pasują dywaniki M Performance z napisem, etykietką w typowych kolorach M i skóropodobnym obszyciem z ozdobnym stebnowaniem w kontrastującym kolorze. Z motorsportowej perspektywy bardzo autentycznie prezentują się nakładki na pedały i podnóżek ze stali szlachetnej oferowane standardowo w BMW X5 M i BMW X6 M i opcjonalnie w BMW X6 i BMW X7.

Klimat M Performance również w przerwach od jazdy

Fascynacją wyścigami, a M Performance w szczególności, można cieszyć się na wiele sposobów również w przerwach pomiędzy jazdami. Na przykład przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu mogą imponować diodowe projektory drzwiowe z zestawem slajdów M Performance. Przy otwartych drzwiach na asfalcie wyświetlane jest logo BMW M lub inne motywy M Performance.

Podczas zamykania i otwierania pojazdu kluczyk M Performance wykonany z wysokiej jakości alcantary z karbonową wstawką pozwala zobaczyć i poczuć tę sportową ideę. Sześciokątna śruba imbusowa w kolorze jasnoniebieskim stabilnie mocuje kluczyk do etui, zabezpieczając go skutecznie przed zarysowaniami i uszkodzeniami.

Funkcję ochronną pełnią również wykonane z wysokiej klasy odpornego na zużycie tworzywa sztucznego torby M Performance na koła o średnicy do 22 cali. Nie tylko zapewniają czyste i bezpieczne przechowywanie oraz transport kół, ale dzięki charakterystycznej stylistyce M Performance i jednoznacznemu opisowi wnoszą wyścigową atmosferę do domowego garażu.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz