III runda Porsche Mobil 1 Supercup na Hungaroring

Opublikowano: 21 lipca 2020 - 09:58 Autor: Moto Replika

W trzeciej rundzie pucharu Porsche Mobil 1 Supercup na Hungaroringu po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Dylan Pereira (BWT Lechner Racing). Po zdominowaniu kwalifikacji Luksemburczyk odniósł niekwestionowane zwycięstwo w wyścigu na torze Grand Prix w pobliżu Budapesztu. „Na pierwszym okrążeniu po starcie i zaraz po fazie samochodu bezpieczeństwa Ayhancan Güven wywierał na mnie presję, ale udało mi się odeprzeć jego ataki. Potem skupiłem się na tym, żeby nie popełniać błędów” – skomentował swój wyczyn Pereira.

Junior Porsche Ayhancan Güven (Martinet by Alméras) był jedynym kierowcą, który zdołał dorównać tempa Pereirze. „Poradziłem sobie tu lepiej niż w zeszłym roku, ale z Dylanem nie miałem żadnych szans” – przyznał Turek. „Jeśli w przyszłości chcę go pokonać, będę musiał postarać się bardziej. To jest mój cel na następny wyścig, na torze Silverstone“. Mimo to Güven awansował na drugie miejsce tabeli kierowców, zaś Pereira umocnił swoją przewagę nad pozostałymi zawodnikami.

Podczas gdy Pereira i Güven z okrążenia na okrążenie coraz bardziej oddalali się od reszty stawki, za nimi toczyły się dwa emocjonujące pojedynki. Pierwszy z nich to walka o trzecie miejsce, która trwała przez cały wyścig pomiędzy Larrym ten Voordem (Holandia/ Team GP Elite) a Marvinem Kleinem (Francja/Martinet by Alméras). „Mocno walczyłem, choć trudno było mi utrzymać Marvina za sobą” – powiedział ten Voorde. „Nasz pojedynek był zacięty, ale sprawiedliwy” – dodał Klein, który zajął czwarte miejsce, jako najlepszy z ośmiu debiutantów. Pecha miał Leon Köhler (Niemcy/Lechner Racing Middle East). Po zajęciu trzeciego miejsca w kwalifikacjach 20-latek z Niemiec nie mógł wystartować w wyścigu z powodu problemu technicznego.

W drugim pojedynku o piąte miejsce walczyli Junior Porsche Jaxon Evans (BWT Lechner Racing) i Jaap van Lagen (Holandia/FACH AUTO TECH). Ich wyścigowe Porsche 911 GT3 Cup miały kilkukrotny kontakt w strefie hamowania przed pierwszym zakrętem; ostatecznie przebita opona wykluczyła van Lagena z rywalizacji. Steward spotkania obwinił za to Evansa i przyznał Nowozelandczykowi karę przejazdu aleją serwisową. W rezultacie debiutant Jean-Baptiste Simmenauer (Francja/Lechner Racing Middle East) wskoczył na piąte miejsce, wyprzedzając Floriana Latorre (Francja/CLRT) i Mariusa Nakkena (Norwegia/Dinamic Motorsport). W gronie debiutantów Jordan Love (Australia/FACH AUTO TECH) zdobył swoją pierwszą lokatę na podium. Australijczyk ukończył wyścig na ósmej pozycji, wyprzedzając Maxa van Splunterena (Holandia/Team GP Elite) oraz Daana van Kuijka (Holandia/GP Elite).

Roar Lindland (Norwegia/Pierre Martinet by Alméras) wygrał w klasie ProAm, pokonując swoich francuskich kolegów z ekipy – Stéphane’a Denouala i Clémenta Mateu. Wypadek z udziałem Philippa Sagera (Austria/Dinamic Motorsport), ostatniego zwycięzcy kategorii ProAm, doprowadził do zarządzenia fazy samochodu bezpieczeństwa; zawodnik uderzył tyłem w ścianę boksu. „Lekko mną wstrząsnęło, ale wszystko w porządku. Najbardziej zdenerwowałem się straconymi punktami” – skomentował później.

Po trzech wyścigach w ciągu trzech tygodni Porsche Mobil 1 Supercup ma teraz przerwę. Czwarta runda pucharu odbędzie się jako wsparcie dla Grand Prix Wielkiej Brytanii, na torze Silverstone, od 30 lipca do 2 sierpnia 2020 r.

Wynik 3. rundy Porsche Mobil 1 Supercup, Budapeszt (Węgry), 15 okrążeń
1. Dylan Pereira (Luksemburg/BWT Lechner Racing), 28:24,825 min
2. Ayhancan Güven (Turcja/Martinet by Alméras), +1,915 sekundy
3. Larry ten Voorde (Holandia/Team GP Elite), +7,704 sekundy
4. Marvin Klein (Francja/Martinet by Alméras), +8,082 sekundy
5. Jean-Baptiste Simmenauer (Francja/Lechner Racing Middle East), +12,308 sekundy
6. Florian Latorre (Francja/CLRT), +13,293 sekundy

Ranking kierowców po trzech rundach Porsche Mobil 1 Supercup 2020
1. Dylan Pereira (Luksemburg/BWT Lechner Racing), 70 punktów
2. Ayhancan Güven (Turcja/Martinet by Alméras), 48 punktów
3. Larry ten Voorde (Holandia/Team GP Elite), 48 punktów
4. Jaxon Evans (Nowa Zelandia/BWT Lechner Racing), 37 punktów
5. Florian Latorre (Francja/CLRT), 33 punkty
6. Marvin Klein (Francja/Martinet by Alméras), 33 punkty

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz