40 lat Mercedesa Klasy G: Jubileuszowy zlot Gelendy

Opublikowano: 16 sierpnia 2019 - 08:44 Autor: Moto Replika

Uroczystość 40-lecia jednego z najdoskonalszych samochodów terenowych na świecie, jakim bez wątpienia jest Mercedes Klasy G, wymaga godnego uczczenia i – z racji wyjątkowego charakteru jubilata – również nieszablonowego podejścia.

Właściciele szacownych Gelend postanowili z tej okazji spotkać się i ofiarować im prezent idealny, czyli… potężną dawkę turystyki i off-roadu! Zlot Miłośników Mercedesa Klasy G, na którym wszyscy fani off-roadu są mile widziani, odbędzie się już w najbliższy weekend w Srebrnej Górze.

– Nie mogło być inaczej – 40. urodziny Gelendy należy celebrować wśród jej przyjaciół i w wyjątkowych okolicznościach przyrody! – mówi Rafał Śnieżek, pomysłodawca imprezy i oddany wielbiciel terenowego Mercedesa. – Dlatego nasz zlot postanowiliśmy zorganizować u stóp Twierdzy Srebrna Góra, skąd wytyczone przez nas trasy terenowe poprowadzą uczestników między innymi do zamku w Ząbkowicach Śląskich czy na poligon wojskowy pod Kłodzkiem. Zaplanowanych jest również wiele stacjonarnych atrakcji, dlatego na pewno nikt – bez względu na wiek – nie będzie się nudził! Zgłoszenia wciąż do nas napływają, co bardzo nas cieszy, bo Szacowna Jubilatka zasługuje na huczne przyjęcie!

Pierwsze samochody powinny pojawić się w Srebrnej Górze już w czwartkowe popołudnie. W piątek rano po pamiątkowej fotografii przed twierdzą terenówki wyjadą na trasę w kierunku Ząbkowic, zahaczając po drodze między innymi o pokopalnianą hałdę, gdzie będą miały okazję wrzucić bieg zredukowany i zapiąć blokady, czyli to co lubią najbardziej.

Spotkanie na plantach zamku w Ząbkowicach Śląskich będzie miało charakter otwarty – każdy będzie mógł z bliska podziwiać samochody (nie powinno zabraknąć zarówno oldtimerów, jak i najnowszych modeli: Nowej Klasy G oraz hardcorowego G4x4²), uczestniczyć w szkoleniach i wziąć udział w konkursach. W tym samym czasie Jury wybierze najdostojniejszych uczestników spotkania, a Mercedesy zaprezentują swoje umiejętności jazdy w terenie.

Po południu zlotowicze udadzą się trasą turystyczną w stronę Kłodzka, gdzie na tamtejszym poligonie wojskowym będą rywalizować na oesach: łagodnym (dla początkujących off-roaderów) oraz pikantnym (dla kierowców zaawansowanych). Syci wrażeń powrócą później do Srebrnej Góry na zasłużoną kolację. Dla spragnionych bliskiego kontaktu z naturą przygotowano pole kempingowe.

Sobota będzie stała pod znakiem terenowych eskapad. Ponownie na uczestników czekać będą dwie trasy: łagodna (nastawiona na walory turystyczno-krajoznawcze nie tylko Polski, ale również pobliskich Czech) oraz pikantna (z solidną porcją przeprawowego off-roadu). Ubłocone i zakurzone – a więc odświętnie przystrojone – Mercedesy Klasy G ponownie spotkają się wieczorem na uroczystym bankiecie, podczas którego zostaną wręczone nagrody. Jubileusz Gelendy uświetni koncert zespołu GRAPH!TE.

– Mercedes Klasy G to jeden z nielicznych samochodów na świecie, który dotrwał swoich Czterdziestych Urodzin – mówi Rafał Śnieżek. – Wszyscy kochamy jego kanciaste kształty i niezwykłą dzielność terenową. Nie wyobrażam sobie czasów, gdy jego produkcja zostanie zakończona. Mam nadzieję, że za 10 lat będziemy mieli okazję świętować jego półwiecze! A tymczasem zapraszam do Srebrnej Góry i Ząbkowic – wszystkie informacje można znaleźć pod adresem http://mercedes4x4.pl/imprezy-rajdy/

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz