Abarth 595 zdobył tytuł „Best Car 2019″ w plebiscycie „Auto, Motor und Sport”

Opublikowano: 6 lutego 2019 - 15:04 Autor: Moto Replika

Po zwycięstwie odniesionym w latach 2016, 2017 i 2018, Abarth 595 zwyciężył w kategorii „Mini Car” z importu oraz zajał drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej, pokonując silnych konkurentów z Niemiec.

Po raz czwarty z rzędu, Abarth 595 zdobył tytuł „Best Car” w kategorii importowanych „Mini Car”, przyznawany przez Czytelników magazynu„Auto, Motor and Sport”.
To doskonały rezultat uzyskany dzięki 30,6% głosów oddanych przez uczestników.
Na drugim miejscu uplasował się Fiat 500, który dopiero co, ustanowił historyczny rekord sprzedaży w 2018 roku. Ponadto, w klasyfikacji ogólnej, w której rywalizuje
20 modeli, Abarth 595 osiągnął kolejny rewelacyjny wynik, zajmując drugie miejsce z 18,3% oddanych głosów.

„Jesteśmy bardzo dumni, że po raz czwarty z rzędu Abarth 595 zdobył tę ważną nagrodę, która potwierdza, że nasz „mały supersamochód”, bezdyskusyjny symbol kreatywności, sportowego charakteru i typowej dla włoskich produktów dbałości o detale, cały czas jest uwielbiany przez Czytelników niemieckiego pisma Auto, Motor und Sport- powiedział Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA. – Jest to prestiżowe zwycięstwo, które podkreśla także rosnącą atrakcyjność marki z logo Skorpiona w Niemczech, drugim rynku eksportowym marki, który przyczynił się w znaczący sposób do wyników sprzedaży w roku 2018 – roku, w którym zarejestrowaliśmy historyczny rekord Abartha z około 23 500 sprzedanymi w Europie egzeplarzami i wzrostem sprzedaży o 36,5%. Te doskonałe wyniki pozwalają pozytywnie patrzeć w 2019 rok, w którym obchodzimy nasze 70. urodziny”.

Aby uczcić urodziny marki z logo Skorpiona, tylko w 2019 roku, gamę Abartha będzie ozdabiać jubileuszowy „70esimo Anniversario”, emblemat, dzięki któremu każdy Abarth będzie jeszcze bardziej ekskluzywny, niepowtarzalny i rozpoznawalny. Nowa gama „595 70esimo anniversario” została ponadto wzbogacona o specjalne elementy wyposażenia dopasowane do poszczególnych wersji.

Gama 595 to najnowsza odsłona ikony marki, występująca w różnych poziomach mocy, od 145 do 180 KM, z silnikami z homologacją Euro 6D-Temp, które zaspokoją potrzeby każdego Klienta. Pośrodku gamy plasują się wersje Competizione i Turismo, w wersji sedan i kabriolet, które pokazują dwa oblicza Abartha: osiągi i styl. Dopełnieniem oferty są wersje 595, które ze swoimi 145 KM reprezentują „poziom wejściowy” do świata Abartha i 595 Pista, która z kolei ukierunkowana jest na osiągi.

W ostatnich dniach Abarth 595 otrzymał inną nagrodę w Szwajcarii, zajmując pierwsze miejsce w kategorii„Mini Car” w konkursie ogłoszonym przez „Auto Illustrierte”, najważniejszy szwajcarski magazyn motoryzacyjny, który wraz z innymi międzynarodowymi magazynami z 12 krajów, wziął udział w 43. edycji nagród „Best Cars”, wyrażając swoje preferencje dotyczące 385 samochodów startujących w konkursie.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz