DEKRA stworzyła globalny system oceny bezpieczeństwa wedle wytycznym WHO

Opublikowano: 3 kwietnia 2021 - 17:00 Autor: Moto Replika

Światowa Organizacja Zdrowia WHO oraz krajowe regulacje prawne jasno precyzują wytyczne, które powinny być zachowane, aby dana firma mogła swoim klientom oferować usługi w bezpiecznych warunkach podczas pandemii COVID-19. W odpowiedzi na dynamicznie zmieniającą się sytuację, DEKRA Standard Trusted Facility opracowała system oceny bezpieczeństwa i higieny. Oparty jest on o międzynarodowe i krajowe wytyczne oraz o wieloletnie doświadczenie DEKRA w audytowaniu standardów higienicznych.

Standardy higieny i bezpieczeństwa zawsze były istotne, jednak pandemia uwypukliła ich rolę. Redukcja ryzyka transmisji wirusów w miejscach, gdzie dochodzi do bezpośredniego kontaktu pomiędzy ludźmi ma kluczowe znaczenie dla prowadzenia biznesu. Utrzymywanie najwyższych standardów musi być zgodne ze ściśle określonymi regulacjami i dlatego powinno być objęte właściwą certyfikacją.

Audyt DEKRA Standard Trusted Facility uwzględnia procesy i środowisko adekwatne dla konkretnej branży i specyfiki prowadzonych działalności między innymi takich jak banki, hotele, lokale gastronomiczne, sklepy i markety wielkopowierzchniowe, gabinety kosmetyczne i SPA, salony samochodowe czy też szeroko rozumiany przemysł. Przyznawany po audycie certyfikat to obiektywny, uznawany na całym świecie dowód, na realizowanie wymogów systemu. Oznacza to na przykład, że obiekt hotelarski jest odpowiednio przygotowany do prowadzenia działalności, ponieważ wprowadził procedury zmierzające do przestrzegania wymagań w zakresie higieny i bezpieczeństwa w celu ochrony gości, pracowników i dostawców.

Pandemia poniekąd zmusiła wszystkich do przestrzegania surowych i rygorystycznych norm higienicznych, co oczywiście jest niezwykle ważne w minimalizowaniu ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Wszędzie tam, gdzie ludzie mają ze sobą bezpośredni kontakt niezbędne jest wprowadzanie i utrzymywanie procedur zgodnych z najnowszymi standardami. To nowe podejście do higieny i zdrowia prawdopodobnie stanie się swoistym standardem nawet w rzeczywistości popandemicznej – mówi Emanuela Danilewicz z DEKRA Certification.

Obecnie jesteśmy w sytuacji nasilonego rozprzestrzeniania się wirusa i kolejnych sukcesywnie wprowadzanych obostrzeń. Ponowne otwieranie obiektów będzie dla wielu przedsiębiorców dużym wyzwaniem wymagającym szczególnego skupienia się na zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno klientom, jak i pracownikom. Pomogą w tym środki zapobiegawcze oraz wzmacnianie istniejących procedur higienicznych we wszystkich obszarach działalności firm.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

1 komentarz do tego tekstu. Zapraszamy do dyskusji.

  1. Klemens Janicki 3 kwietnia 2021 o 17:27 - Odpowiedz

    Wszyscy podporzadkowani WHO. Porazka

Komentarz