70 lat Saaba uczczone w Gdańsku

Opublikowano: 27 lipca 2017 - 07:41 Autor: Moto Replika

Mówi się, że Volvo się toczy a Saabem lata. Grupa miłośników Szwedzkich samochodów SAAB o nazwie „Saab Luźne Gadki” ma nieskrywaną przyjemność zaprosić Wszystkich miłośników aut Szwedzkiej marki Saab i nie tylko, do spędzenia wspólnego, fajnego wieczoru w Gdańsku.

SAAB zawsze podkreślał lotnicze korzenie, a w obiegu krąży historia o tym, że nad pierwszym prototypem pracował projektant skrzydeł i dlatego powstał samochód w kształcie skrzydła o niewiarygodnie niskim współczynniku oporu powietrza. Czy to prawda?

To nie będzie tylko będzie zwykły, motoryzacyjny spot – to ma być spotkanie z rodziną, Saabową rodziną. Poznamy również wiele ciekawostek o marce. Poznamy jej modele produkcyjne i prototypy. Kameralny, klimatyczny spot, który nie tylko ma integrować ale również pokazywać, że właściciele Saabów to wyjątkowa grupa. Na tym wieczorze, na którym poznamy historię i ciekawostki związane z Saab’em będzie można również wziąć udział w ciekawych prelekcjach.
Samochodowe spotkanie odbędzie się 19 sierpnia o godz. 19.00 w Gdańsku-Wrzeszczu w Sports Pubie przy ul. Miszewskiego 12/13.

W programie m.in. prezentacja i dyskusja, którą poprowadzi Paweł Szafrański – wielki znawca i miłośnik skandynawskich aut. Odkryje przed nami tajemnice i ciekawostki związane z Saab’em. Masz pytanie? On zna odpowiedź! Z kolei o miłości do Saaba, ideologii oraz kulturze właścicieli Saabów opowie Bartłomiej Chruściński, dziennikarz motoryzacyjny, jak sam o sobie mówi: Saabofil!

Organizatorzy oprócz merytorycznej części nastawiają się również na trochę rozrywki: będzie można m.in. zmierzyć się w wirtualnym wyścigu na telebimie. Przed lokalem zaparkują historyczne i te bardziej współczesne auta, tej wyjątkowej marki.

Na przybyłych będą czekać pamiątkowe wlepy i inne atrakcje. Wstęp jest wolny a na bieżąco o wydarzeniu przeczytać można na facebooku: https://www.facebook.com/events/253830175107345/
Spotkajmy się razem. We are SAAB!

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz