Elektryczny rower górski z wbudowanym akumulatorem od Peugeota

Opublikowano: 1 marca 2018 - 15:13 Autor: Moto Replika

PEUGEOT przedstawia rower górski z elektrycznym wspomaganiem napędu eM02 FS Powertube. To prekursor nowej generacji eBike spod znaku lwa. Kompaktowy, wbudowany w ramę akumulator podkreśla rasową i płynną linię roweru. Nowy model zostanie zaprezentowany w Genewie 6 marca wraz z samochodem koncepcyjnym PEUGEOT RIFTER 4X4 CONCEPT. Ten uniwersalny rower z amortyzacją obu kół jest idealnym kompanem na wymagających, górskich trasach.

Nowy VTT PEUGEOT eM02 FS Powertube (e=electric M=Mountain, 02= oznaczenie gamy, FS=Full Suspension) jest pierwszym rowerem marki, w którym zastosowano ramę nowego typu z wbudowanym akumulatorem.

Zaprojektowany do jazdy terenowej i rajdów enduro nowy rower górski zostanie zaprezentowany wraz z samochodem koncepcyjnym PEUGEOT RIFTER 4X4 CONCEPT 6 marca w Genewie. Zawieszenie przedniego i tylnego koła o średnicy 27,5 cala gwarantuje komfort jazdy i ułatwia pokonywanie przeszkód terenowych. Zastosowany w rowerze silnik i akumulator BOSCH o mocy 500 Wh zapewniają zasięg do 125 kilometrów. Żółty, matowy lakier ramy nawiązuje do stylistyki PEUGEOT RIFTERA 4X4 CONCEPT. Ten wszechstronny rower górski z elektrycznym wspomaganiem napędu będzie oferowany w dwóch wersjach w cenie 4 599 euro brutto i pojawi się w sprzedaży w marcu br.

„Nowy eM02 FS Powertube kontynuuje sukces rowerów górskich PEUGEOT eMountain, wyposażonych przez firmę BOSCH w akumulatory litowo-jonowe i silniki Performance CX. Zapowiada rowery przyszłości – eBikes PEUGEOT. Wbudowanie nowego, kompaktowego akumulatora BOSCH w górnej części ramy jest optymalnym rozwiązaniem dla zachowania równowagi i utrzymania nisko położonego środka ciężkości roweru. Ułatwia także wymianę akumulatora i chroni go przed nadmiernym zabrudzeniem w czasie jazdy terenowej. Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu opływowe kształty roweru prezentują się bardzo dynamicznie” – powiedział Cathal LOUGHNANE, dyrektor PEUGEOT Design Lab.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz