Kolejny sezon szkoleń Porsche Experience

Opublikowano: 29 czerwca 2020 - 09:34 Autor: Moto Replika

Po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa, na tor w Kamieniu Śląskim powraca cykl Porsche Experience. Od poniedziałku 29 lipca przez następne dwa tygodnie na najnowocześniejszym torze wyścigowym w Polsce – Porsche Experience Center Silesia Ring – odbywać się będą szkolenia z doskonalenia nauki jazdy sportowej wszystkimi modelami z oferty marki Porsche. Tegoroczną nowością są oczywiście jazdy testowe Porsche Taycan, pierwszym całkowicie elektrycznym samochodem sportowym ze Stuttgartu-Zuffenhausen.

Porsche Experience to unikalne połączenie doskonalenia techniki jazdy pod okiem najlepszych instruktorów z emocjami, jakie zapewnia testowanie sportowych samochodów Porsche w ich naturalnym środowisku – na torze wyścigowym. Tor w Kamieniu Śląskim już czwarty rok z rzędu zamienia się w oficjalne Porsche Experience Center, dołączając do prestiżowej grupy obiektów na całym świecie, wśród których są m.in. legendarne Hockenheim Ring, Circuit de la Sarthe w Le Mans czy brytyjski Silverstone. W tym roku pierwszą turę szkoleń trzeba było nieco przesunąć wskutek lockdownu wprowadzonego z powodu pandemii. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, druga tura odbędzie się już zgodnie z tradycją na przełomie sierpnia i września.

Szkolenia kierowane są nie tylko do właścicieli samochodów Porsche – może wziąć w nich udział każdy, kto chce podnieść swoje kwalifikacje za kierownicą, przesunąć własne limity i z bliska poznać DNA kultowej marki z Zuffenhausen. A przy okazji przeżyć niezapominaną przygodę i podzielić się emocjami z innymi miłośnikami sportowych samochodów. W tym roku do dyspozycji uczestników będzie ponad 30 aut, czyli niemal cała gama modelowa Porsche. Nie lada gratką będzie moduł szkoleniowy wykorzystujący najmocniejszą wersję nowego elektrycznego modelu – Porsche Taycan Turbo S. Na prostej startowej (liczącej w pełnej konfiguracji toru 730 metrów) będzie można w praktyce doświadczyć mocy elektrycznych silników, która w tym modelu sięga 761 koni mechanicznych i pozwala rozpędzić do setki ponaddwutonowe auto w niespełna trzy sekundy. Liczne zakręty Silesia Ring pozwolą z kolei poznać znakomite właściwości jezdne Porsche Taycan, który świetnie trzyma się toru jazdy między innymi dzięki punktowi ciężkości położonemu niżej niż w modelu 911.

Nad uczestnikami czuwa zespół ośmiu instruktorów – nie tylko profesjonalistów w zakresie szkolenia z bezpiecznej i sportowej jazdy, ale również utytułowanych zawodników startujących w sportach motorowych. Także lokalizacja Porsche Experience Center Silesia Ring reprezentuje najwyższe standardy – tor wyścigowy Silesia Ring należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w naszym kraju i ma aż siedem różnych konfiguracji. Dodatkowym atutem toru jest dogodne położenie, zaledwie 8 km od autostrady A4 oraz maksymalnie 4,5 godziny drogi od pięciu europejskich stolic. Na terenie obiektu znajduje się specjalny pawilon Porsche, w którym uczestnicy będą mogli w komfortowych warunkach odpocząć pomiędzy poszczególnymi aktywnościami.

Partnerem Porsche Experience jest firma Michelin, producent topowych opon, które dzięki swoim właściwościom i jakości idealnie sprawdzają się nie tylko w ruchu ulicznym, ale także podczas ekstremalnych prób sportowych.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz