Kultowy Polonez Coupe przyjedzie do Pruszcza Gdańskiego

Opublikowano: 11 marca 2014 - 20:07 Autor: Moto Replika

Słynna PRL-owska limuzyna, na bazie przedłużonego Fiata 125p, kultowy Polonez Coupe, a także replika taksówki z filmu „Zmiennicy”. W najbliższą sobotę o godzinie 16.00, w Pruszczu Gdańskim pojawią się wraz ze swoimi – często bardzo unikatowymi pojazdami, miłośnicy pojazdów rodem z Żerańskiej FSO.

polonezcoupe

Polonez Coupe. (Fot. Adam Fleks)

Przed nami pierwszy tegoroczny zlot klubu FSO Pomorze, zrzeszającego miłośników samochodów „Made In Poland” –

Aktualnie pod szyldem FSO Pomorze działa ponad 250 osób, w większości z Trójmiasta i okolic. W ich garażach znajdziemy prawdziwe białe kruki, takie Polonez Coupé, którego prototyp powstał w 1975 roku we Włoszech. Auto wyprodukowano w niewielkiej, informacyjnej serii 40 sztuk.

Kolejną rzadkością w zbiorach jest przedłużony Fiat 125p. Auto powstało w bardzo krótkiej serii w OBRSO w Falenicy. Ze 100 egzemplarzy do dziś przetrwały zaledwie trzy.

Oba samochody, a także wiele innych ciekawych pojazdów, które opuściły bramy FSO i FSM, pojawią się w sobotę 15 marca, o godzinie 16, na Faktorii w Pruszczu Gdańskim.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz