Polak na podium Ogólnoeuropejskiej Olimpiady Mechaników Mitsubishi Motors

Opublikowano: 15 maja 2020 - 10:27 Autor: Moto Replika

Jarosław Malec – mechanik z firmy Satall – łódzkiej autoryzowanej stacji serwisowej marki Mitsubishi, zdobył drugie miejsce w europejskiej edycji Olimpiady dla Mechaników Mitsubishi Motors. W finale konkursu wzięło udział 18 uczestników z 18 krajów, a 5 europejskich finalistów będzie rywalizować podczas światowego finału w Tokio.

Najlepszy spośród 83 polskich mechaników – Jarosław Malec z łódzkiego autoryzowanego serwisu MMC Satall – odniósł znaczący sukces zdobywając drugie miejsce w europejskim finale Olimpiady Technicznej dla Mechaników Mitsubishi Motors. Jarosław Malec, który był zwycięzcą olimpiady w Polsce w 2019 roku i zdobywcą 2. miejsca w tej rywalizacji w 2018 roku, po raz kolejny udowodnił swe wysokie kompetencje i wiedzę w zakresie diagnostyki i naprawy samochodów Mitsubishi.

To wyjątkowe osiągnięcie, szczególnie, że zadania konkursowe dotyczyły w tym roku m.in. nowego modelu Outlander PHEV, wyróżniającego się zaawansowanym technologicznie, nowatorskim układem napędowym.„ – podkreśla Jarosław Talarek – trener i ekspert techniczny z polskiego oddziału Mitsubishi Motors, który zorganizował polskie edycje olimpiady i merytorycznie wspiera zawodników.

Do tegorocznego finału Olimpiady Technicznej dla Mechaników na szczeblu europejskim przystąpiło 18 państw, reprezentowanych przez 18 uczestników. W europejskim finale Olimpiady 2020, przyznano 5 nagród dla zawodników z 5 krajów – pierwsze miejsce przypadło mechanikowi z Holandii, drugie – z Polski, trzecie – z Wielkiej Brytanii, czwarte z Francji i piąte z Austrii. Tych pięciu najlepszych mechaników z Europy, wyłonionych w tej edycji olimpiady, przystąpi do światowego finału, który odbędzie się w stolicy Japonii w lutym 2021 roku.

Biorąc pod uwagę wysoki poziom trudności zadań, dużą liczbę uczestników oraz fakt, że polski zawodnik po raz pierwszy wziął udział w historii olimpiady organizowanej przez Mitsubishi Motors Europe, zajęcie drugiej pozycji jest ogromnym sukcesem, przynoszącym dumę sieci serwisowej w Polsce i na arenie międzynarodowej.Trzymamy kciuki za naszego mechanika i wierzymy, że to właśnie Jarosław Malec zdobędzie I miejsce w Japonii.” – podsumowuje Jacek Wichowski – kierownik działu serwisu w MMC Car Poland.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz