Nowe MINI Countryman Boardwalk

Opublikowano: 9 grudnia 2020 - 14:52 Autor: Moto Replika

Nowe MINI Countryman jest doskonale przygotowane zarówno do wyzwań codziennego życia, jak i do spontanicznych wycieczek za miasto i przygód na nieutwardzonych szlakach. Jego uniwersalny charakter uzupełni teraz niezwykle stylowy akcent. Wyrazisty lakier metalizowany w kolorze Deep Laguna oraz ekskluzywne elementy stylistyczne wewnątrz i na zewnątrz dają nowemu MINI Countryman Boardwalk fascynujący wygląd zarówno na miejskich promenadach, jak i podczas wycieczek na plażę. Model produkowany w limitowanej edycji jest dostępny już teraz i można go zamawiać w trzech wariantach.

Metalizowany lakier w kolorze Deep Laguna podkreśla atletyczną sylwetkę MINI Countryman. Szlachetnie połyskujący niebieski odcień został wcześniej opracowany wyłącznie na potrzeby edycji specjalnej MINI Cabrio Sidewalk i wzbudził jednogłośny entuzjazm w społeczności MINI. Teraz spełnia się życzenie wielu miłośników MINI, aby lakier ten był dostępny również w nowym MINI Countryman. Tutaj kolor ten połączony jest z czarnym dachem i lusterkami zewnętrznymi.

Takie zestawienie kolorów sprawia, że nowe MINI Countryman Boardwalk za każdym razem przyciąga wzrok. Nazwa modelu nawiązuje do promenad tradycyjnych nadmorskich kurortów w Wielkiej Brytanii – ojczyźnie marki MINI. Ścieżki spacerowe, często o wielokilometrowej długości, które łączą uzdrowiska i służą jako dostęp do typowych angielskich mol, były kiedyś ulubionym miejscem spotkań towarzyskich.

Charakterystyczny wzór drewnianych belek ułożonych wzdłuż i na skos stał się inspiracją dla logo nowej edycji specjalnej. Wzór pasków w metalizowanym kolorze Deep Laguna i czarnym z napisem „BOARDWALK” umieszczony jest na ozdobnikach bocznych z kierunkowskazami. Wzór i napis można znaleźć na również listwach progowych. Również boki dachu w obszarze tylnych szyb bocznych oraz wewnętrzna listwa ozdobna po stronie pasażera opatrzone są logo z nazwą edycji specjalnej.

Nowe MINI Countryman Boardwalk oferowane jest w trzech wariantach. W MINI Cooper Countryman Boardwalk (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 5,9 – 5,6 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 135 – 129 g/km) trzycylindrowy silnik benzynowy MINI TwinPower Turbo oferuje moc 100 kW (136 KM). Modele MINI Cooper S Countryman Boardwalk (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,5 – 6,3 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 148 – 144 g/km) oraz MINI Cooper S Countryman ALL4 Boardwalk (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,5 – 6,2 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 149 – 142 g/km) napędza czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy 131 kW (178 KM). W MINI Cooper Countryman Boardwalk i MINI Cooper S Countryman Boardwalk oprócz standardowej 6-biegowej skrzyni manualnej oferowana jest opcjonalnie 7-stopniowa dwusprzęgłowa skrzynia Steptronic. Model edycyjny z napędem na wszystkie koła wyposażony jest standardowo w 8-stopniową skrzynię Steptronic. Wiele innych opcji pozwala uzupełnić ekskluzywny wygląd pojazdów tej edycji o indywidualne dodatki zwiększające frajdę i komfort jazdy.

Wartości zużycia paliwa, emisji CO2, zużycia energii i zasięgu są ustalane zgodnie z procedurą pomiarową określoną w rozporządzeniu (WE) 715/2007 w jego aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą samochodów z wyposażeniem standardowym oferowanym w Niemczech, a zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół, opon oraz wyposażenia dodatkowego i mogą się zmienić w trakcie konfiguracji.

Wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. W tych pojazdach podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 mogą być obliczane na podstawie innych wartości niż podane.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz