Nowe Renault Megane i Megane E-Tech Plug-in

Opublikowano: 6 lutego 2020 - 14:06 Autor: Moto Replika

Od rynkowego debiutu pierwszego Megane w 1995 roku marka Renault sprzedała na całym świecie 7 milionów sztuk czterech generacji tego modelu. Megane to jednak coś więcej niż model. To pełna gama samochodów obejmująca sportowe wersje, sygnowane znakiem R.S., które zdobyły pozycję kultowych modeli w tym segmencie, jak np. wersja R.S. TROPHY-R, która w 2019 roku pobiła kolejny rekord na słynnym torze Nürburgring.

Renault MEGANE R.S.

Megane występuje w kilku wersjach nadwozia. Nowy Megane po raz kolejny potwierdza regułę, wprowadzając wersję z doładowywanym napędem hybrydowym, który po raz pierwszy pojawi się w kompaktowych samochodach Renault. Napęd E-TECH Plug-in ma zalety silnika elektrycznego ― cichą pracę i błyskawiczne reakcje, które zapewniają unikalną przyjemność prowadzenia samochodu. Nowy napęd został skonstruowany z zastosowaniem technologii opracowanych przez Alians i dział konstrukcyjny Renault. Wykorzystano w nim ponad dziesięcioletnie doświadczenie Renault nabyte w samochodach elektrycznych oraz podczas startów w Formule 1.

Nowe Renault Megane oferuje nowoczesne wnętrze ułatwiające prowadzenie samochodu. Jest wyposażone w system multimedialny EASY LINK z ekranem o przekątnej 9,3” oraz cyfrowy ekran wskaźników o przekątnej 10,2”. System EASY LINK inspirowany rozwiązaniami stosowanymi w smartfonach jest bardzo ergonomiczny i funkcjonalny. To doskonały przykład technologii przyjaznej dla użytkownika.

Dostępne są również nowe systemy wspomagania prowadzenia podnoszące bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników, m.in. EASY PILOT, czyli asystent jazdy w korku i na autostradzie ― system jazdy autonomicznej poziomu 2, który zapewnia pełen komfort psychiczny za kierownicą.

Nowe Renault Megane zachowuje stylistykę i dynamiczne linie nadwozia, które przyczyniły się do sukcesu poprzedniej generacji modelu. Zyskuje na elegancji i wprowadza nowe reflektory LED Pure Vision w standardzie już od pierwszej wersji wyposażenia, zapewniając lepszą widoczność i komfort na trasie.

Dzięki licznym wersjom nadwozia (hatchback, kombi, R.S. Line, R.S. i R.S. Trophy) oraz szerokiej gamie silników łącznie z nowym doładowywanym napędem hybrydowym E-TECH Plug-In, nowe Renault Megane może spełnić oczekiwania każdego klienta.

Nowe Renault Megane pojawi się w sprzedaży latem tego roku.

GALERIA

Renault MEGANE

Renault MEGANE Estate

Renault MEGANE E-TECH Plug-in

Renault MEGANE R.S. Line

Renault MEGANE R.S. Trophy

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz