Nowy Mercedes Klasy S Cabrio

Opublikowano: 25 grudnia 2015 - 20:10 Autor: Moto Replika

Fabryka Mercedesa w Sindelfingen jest miejscem produkcji nowego Mercedesa klasy S w wersji kabriolet. Każdy zainteresowany kupnem zapowiadanego na „najpiękniejszą i najbardziej ekskluzywną klasę S w historii”, może zamówić swój egzemplarz w niemieckich salonach Mercedesa. Pierwsze dostawy samochodu zaplanowano na wiosnę.

mercedes_s_cabrio-1

Nowe Cabrio łączy w sobie elegancję i harmonię, natomiast nadwozie i wnętrze pojazdu stanowią jedność i łączą się w imponującą całość. Połączenie to zostało nazwane przez projektantów Mercedes-Benz jako „zasada zmysłowej wyrazistości”. To właśnie dzięki niemieckim inżynierom nowy Mercedes zyskuje lekkość i dynamikę. Wnętrze samochodu cechuje się połączeniem sportu i luksusu w zakresie stylizacji, użyciem szlachetnych materiałów i starannie dobranych do nich kolorów, wysokogatunkowe elementy obsługowe wykonane z metalu lub w stylizacji chromowej.

Dotychczas jazda z opuszczonym dachem w wietrzne dni była wręcz niemożliwa. Do teraz! Opcjonalnie wykorzystany system przeciwwiatrowy AIRCAP ulokowany przy przedniej szybie oraz za zagłówkami tylnymi zmniejsza odczuwalnie zawirowaniami powietrza wewnątrz samochodu. Dodatkowo model ten został wyposażony w ogrzewanie głowi i karku AIRSCARF. Możliwe jest również podgrzewanie foteli, podłokietników i kierownicy.

Sportowe jest nie tylko wnętrze samochodu. Dzięki wyposażeniu mechanicznym w nowym Cabrio osiągi oscylują porównywalnie do samochodów sportowych. Bezpieczeństwo, wysoka wydajność, dynamika jazdy i komfort to jedne z zalet tego samochodu.

Co ze skrzynią biegów?

Wybór kierowcy możliwy jest wśród dwóch opcji: 7-stopniowej sportowej skrzyni biegów MCT SPEEDSHIFT AMG oraz Automatycznej skrzyni biegów 9G-TRONIC. MCT SPEEDSHIFT AMG cechuje się siedmioma biegami, trzema programami jazdy i funkcją międzygazu, . Dzięki tej skrzyni możliwe jest osiągnięcie ekstremalnie dynamicznego przyspieszenia oraz minimalnego czasu przełączania, a także paliwooszczędny tryb jazdy.

Możliwe do wyboru ustawienia:

  • wydajnie komfortowe – program „C” (Controlled Efficiency)
  • ambitnie sportowe – program „S” (Sport)
  • manualne – program „M”

mercedes_s_cabrio-7Jedną z zalet tej 7-stopniowej sportowej skrzyni biegów są szybka i spontaniczna wielostopniowa redukcja biegów. Dostępne są funkcje: kickdown – umożliwia kierowcy m.in. bezpośrednie przełączenie
biegów z piątego na drugi czy też z siódmego na czwarty. ECO Start-Stop – umożliwia skuteczne zmniejszenie zużycia paliwa 9G-TRONIC to komfort przełączania begów. Zaskakuje szybki przełączaniem i łagodną zmianą biegów. Umożliwia ominięcie poszczególnych stopni oraz wielostopniową redukcję biegów co prowadzi do dynamicznego przyspieszenia w trakcie jazdy.

Jak wygląda układ jezdny?

Bezpośredni układ kierowniczy z zależnym od prędkości wspomaganiem siły kierowania i zmiennym położeniem. Sportowy parametryczny układ kierowniczy AMG, sportowy układ jezdny AMG na bazie AIRMATIC. Zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC z bezstopniową regulacją amortyzacji.

Na przyczepność pojazdu do nawierzchni wpływają: elektroniczny system stabilizujący tor jazdy ESP® oraz napęd na wszystkie koła 4MATIC.

Joanna Niewińska, Gazeta Bałtycka

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

2 komentarze do tego tekstu. Zapraszamy do dyskusji.

  1. Ant 27 grudnia 2015 o 21:03 - Odpowiedz

    Wygląda imponująco!!!!! Poza zasięgiem niestety zwykłego śmiertelnika.

  2. Ant 27 grudnia 2015 o 21:05 - Odpowiedz

    No i troche malo praktyczny na nasz klimat.

Komentarz