Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Opublikowano: 2 czerwca 2020 - 16:25 Autor: Moto Replika

Porsche prezentuje 911 Targa 4S Heritage Design Edition – nowoczesne 911 z elementami wzornictwa z lat 50. i wczesnych lat 60., a jednocześnie pierwszy z czterech obiektów kolekcjonerskich w ramach strategii Heritage Design.

Specjalna, limitowana edycja Porsche Exclusive Manufaktur na nowo interpretuje historyczne motywy stylistyczne na zewnątrz i wewnątrz samochodu, łącząc je z najnowszą techniką. Nowy model można już zamawiać, a jego pojawienie się w salonach zaplanowano na jesień 2020 r. Zgodnie z wewnętrznym oznaczeniem serii modelowej powstanie tylko 992 egzemplarzy. Na polskim rynku model kosztować będzie od 903 tys. zł. Wraz z wprowadzeniem edycji specjalnej wybrane elementy wykończenia wnętrza będą dostępne dla wszystkich obecnych wydań 911, w ramach pakietu Heritage Design. Ponadto Porsche Design zaprojektowało wysokiej jakości zegarek, który również powstanie w ograniczonej liczbie sztuk i będzie dostępny wyłącznie dla nabywców nowego, limitowanego modelu.

„Dzięki modelom Heritage Design przywołujemy wspomnienia z lat 50., 60., 70. i 80. – zarówno u naszych klientów, jak i fanów. Żadna marka nie jest w stanie przełożyć tych elementów na język współczesności tak, jak potrafi to Porsche. W ten sposób spełniamy życzenia naszych klientów. Wprowadzamy także nową linię produktów, która za sprawą tych ekskluzywnych edycji specjalnych reprezentuje lifestyle’owy wymiar naszej strategii” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG.

Ekskluzywny lakier w kolorze Cherry Metallic lub czterech innych dostępnych odcieniach, w połączeniu ze złotymi emblematami, tworzy autentyczny wygląd w duchu lat 50. Nadwozie 911 Targa 4S Heritage Design Edition ma stylowe, białe oklejenie o historycznym wzornictwie. Wyścigowe grafiki inspirowane kształtem włóczni na przednich błotnikach są wyjątkowo charakterystyczne i przywodzą na myśl początki Porsche w świecie sportu motorowego. Kolejną wizualną atrakcją jest emblemat Porsche Heritage na pokrywie silnika z tyłu – przypomina on plakietkę zaprojektowaną na cześć pokonania przez Porsche 356 przebiegu 100 tysięcy km. Ten dawny znak jakości – w nowoczesnej interpretacji – będzie zdobić tyły wszystkich czterech modeli Porsche Heritage Design. Związek między przeszłością a teraźniejszością podkreśla też herb Porsche z 1963 r. na masce, kierownicy, osłonach piast kół oraz na kluczyku do samochodu. Ten sam historyczny herb wytłoczono na zagłówkach foteli i na etui na klucze. Dodatkowo wyjątkowy charakter akcentują standardowe 20- i 21-calowe obręcze Carrera Exclusive Design oraz lakierowane na czarno zaciski hamulcowe o klasycznym wzornictwie.

Również wygląd wnętrza stanowi swego rodzaju hołd dla przeszłości – to między innymi zasługa dwukolorowego skórzanego wykończenia wnętrza, łączącego skórę w kolorze Bordeaux Red ze skórą klubową Olea o odcieniu Beige Atacama (alternatywnie: czarną skórę ze skórą klubową w kolorze Beige Atacama). Na fotelach i panelach drzwi znalazły się elementy ze sztruksu – materiału stosowanego już w Porsche 356. Jego powrót ożywia ducha epoki i modę z lat 50. Emocjonalny charakter koncepcji nowego modelu podkreśla klasyczne wzornictwo obrotomierza i stopera z zielonym podświetleniem, a także perforowana podsufitka z tkaniny z mikrofibry oraz rozbudowane skórzane wykończenie Exclusive Manufaktur. Na metalowej plakietce na panelu ozdobnym deski rozdzielczej znalazł się indywidualny numer danego egzemplarza limitowanej serii.

Pierwszy model Heritage Design bazuje na nowej generacji 911 Targa (992), która zadebiutowała zaledwie kilka dni temu, i został wyposażony w najnowsze rozwiązania techniczne z zakresu podwozia, układów wspomagających oraz systemu informacyjno-rozrywkowego. Napędza go zaawansowany silnik biturbo typu bokser o mocy 331 kW (450 KM), który w połączeniu z 8-biegową przekładnią dwusprzęgłową rozpędza Porsche 911 Targa od 0-100 km/h (z Launch Control) w mniej niż 3,6 sekundy i pozwala osiągnąć prędkość maksymalną 304 km/h.

Strategia Porsche Heritage Design: reinterpretacja elementów klasycznego wzornictwa

Modele Heritage Design podkreślają lifestyle’owy wymiar i reprezentują szczególnie emocjonalne koncepcje w strategii produktu Porsche. Dział designu Style Porsche wraz z Porsche Exclusive Manufaktur dokonują tu reinterpretacji stylu kultowych modeli 911 oraz ich wnętrz od lat 50. do lat 80. XX wieku – i „wskrzeszają” charakter tamtych czasów. Zwiastunem tej strategii był pakiet Heritage Design dla 911 Speedster z roku modelowego 2019. Łącznie Porsche przygotuje cztery specjalne limitowane modele z tej serii.

Dopasowany do samochodu zegarek 911 Targa 4S Heritage Design Edition Chronograph

Oddział Porsche Design stworzył wysokiej próby czasomierz wyłącznie dla właścicieli nowego modelu – 911 Targa 4S Heritage Design Edition Chronograph. Ten mechaniczny zegarek ma eleganckie, purystyczne wzornictwo i, podobnie jak samochód, jest limitowany do 992 sztuk. Z samochodem łączy go zresztą o wiele więcej – również projektanci zegarka czerpali inspirację z licznych detali legendarnego Porsche 356 i kultowego Porsche 911 Targa. Na przykład za inspirację dla wyglądu tarczy, z białą wskazówką minutową oraz pierścieniami w kolorze Phosphorus Green, posłużyły wskaźniki wspomnianych modeli, a cyfry mają charakterystyczną dla Porsche czcionkę. Pasek nowego zegarka jest wykonany z prawdziwej skóry służącej do wykańczania wnętrz Porsche, a kolejny hołd dla kultowego samochodu sportowego stanowi sposób wytłoczenia na nim napisu „911”.

Światowa premiera na kanale telewizji internetowej „9:11 Magazine”

Producent samochodów sportowych zaprezentuje nowy model 911 Targa 4S Heritage Design Edition globalnej publiczności na łamach własnego formatu telewizji internetowej. Na stronie 911-magazine.porsche.com/en/ najważniejsze cechy tej ekskluzywnej, specjalnej edycji omówią Alexander Fabig, szef ds. indywidualizacji oraz Porsche Classic, oraz Boris Apenbrink, dyrektor Porsche Exclusive Manufaktur Vehicles, i Ivo van Hulten, dyrektor ds. stylizacji wnętrze Style Porsche.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz