Wymiana uszkodzonego wydechu. Na czym polega? Czy jesteśmy w stanie zrobić to sami?
Uszkodzony wydech rozpoznajemy przede wszystkim po jego głośnej pracy. Wszelkie nieszczelności w układzie wydechowym tam właśnie się charakteryzują. Stąd nietrudno zorientować się, kiedy nasz wydech uległ nadaje się do wymiany.
Musimy jednak zlokalizować uszkodzenie, aby móc dobrać odpowiedni nowy fragment wydechu. Z reguły wymienia się fragment wydechu – jego odcinek początkowy lub końcowy w mniejszych autach, w większych jeszcze odcinek środkowy.
W analizowanym przez nas przypadku z Gdańska, aby wymienić wydech niezbędne było usunięcie starej jego części i dopasowanie nowego odcinka wydechu. W tym wypadku był to wydech końcowy.
Połączenie rur wydechu nie wymagało spawania, nastąpiło poprzez zastosowanie specjalnego łącznika rur wydechowych a także specjalnej pasty uszczelniającej wydech, której użycie jest niezbędne przy montażu tłumików.
Łącznik
Wymieniono także gumowe wieszaki wydechu.
Okazuje się, że do wymiany wydechu nie jest konieczna wizyta w specjalistycznych warsztatach wymiany tłumików, nie jest także potrzebna spawarka ani kanał.
Potrzebujesz pomocy przy naprawie? Zapraszamy na: http://serwis.motoreplika.pl