Wymiana wydechu

Opublikowano: 1 sierpnia 2017 - 08:32 Autor: Moto Replika

Wymiana uszkodzonego wydechu. Na czym polega? Czy jesteśmy w stanie zrobić to sami?

Uszkodzony wydech rozpoznajemy przede wszystkim po jego głośnej pracy. Wszelkie nieszczelności w układzie wydechowym tam właśnie się charakteryzują. Stąd nietrudno zorientować się, kiedy nasz wydech uległ nadaje się do wymiany.

Musimy jednak zlokalizować uszkodzenie, aby móc dobrać odpowiedni nowy fragment wydechu. Z reguły wymienia się fragment wydechu – jego odcinek początkowy lub końcowy w mniejszych autach, w większych jeszcze odcinek środkowy.

W analizowanym przez nas przypadku z Gdańska, aby wymienić wydech niezbędne było usunięcie starej jego części i dopasowanie nowego odcinka wydechu. W tym wypadku był to wydech końcowy.

Połączenie rur wydechu nie wymagało spawania, nastąpiło poprzez zastosowanie specjalnego łącznika rur wydechowych a także specjalnej pasty uszczelniającej wydech, której użycie jest niezbędne przy montażu tłumików.
Łącznik

Wymieniono także gumowe wieszaki wydechu.

Okazuje się, że do wymiany wydechu nie jest konieczna wizyta w specjalistycznych warsztatach wymiany tłumików, nie jest także potrzebna spawarka ani kanał.

Potrzebujesz pomocy przy naprawie? Zapraszamy na: http://serwis.motoreplika.pl

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz