Ka-Gum Czersk – geometria kół

Opublikowano: 5 czerwca 2020 - 14:50 Autor: Moto Replika

Tym razem udaliśmy się do Czerska na ustawienie geometrii auta. Wybraliśmy warsztat F.H.U. Ka-Gum. Czy jest to miejsce godne polecenia?

Warsztat F.H.U. Ka-Gum zlokalizowany jest pod adresem Aleja 1000-lecia 6a, 89-650 Czersk, w województwie pomorskim. Na ustawienie geometrii należy umówić się telefonicznie, ka konkretną godzinę. W tym miejscu warto dodać, że obok stanowiska przeznaczonego wyłącznie do geometrii, jest także oddzielna stacja diagnostyczna, gdzie przeprowadza się przeglądy techniczne, a także odrębne stanowisko do wulkanizacji, wymiany tłumików i olejów. Całość sprawia wizualnie wrażenie dobre, jest czysto, schludnie, nowocześnie.

No więc umawiamy się na konkretną godzinę, przyjeżdżamy punktualnie na miejsce. Dostajemy informację, że trzeba czekać, choć stanowisko do geometrii jest puste… Czekamy około 10 minut, po czym wjeżdżamy do środka.

Sprzęt, którym dysponuje warsztat, wydaje się być nowoczesny, profesjonalny, obsługa także zdaje się wiedzieć, na czym polega właściwe ustawienie geometrii. Czy faktycznie?

Po wykonanej pracy klient otrzymał auto wraz z wydrukiem komputerowym dotyczącym ustawienia kół. Cena jaką usłyszeliśmy i telefonicznie i po zrealizowanej usłudze to 60 zł za oś.

Niestety, po przejechaniu około 10 km okazało się (po takim czasie kierowca się zorientował), że kierownica w czasie jazdy na wprost, nie jest ustawiona równo…

Trudno stwierdzić, czy mechanik podczas ustawiania zbieżności założył poziomicę na kierownicę, czy też nie. Pewne jest to, że kierownica ustawiona była błędnie.

W efekcie należało wrócić do warsztatu. Pan mechanik dowiedziawszy się o objawach, zapytał, w która stronę przekrzywiona jest kierownica, po czym szybko udał się pod auto i przestawił ustawienia końcówek drążka kierowniczego.

Niestety tu kolejne rozczarowanie – zrobił to na tzw. oko. Oczywiście deklarując, że wszystko zaznaczył i ustawiona wcześniej zbieżność nie uległa przestawieniu…

Musimy wierzyć na słowo, choć od warsztatu, ani od mechanika nie usłyszeliśmy ani słowa przepraszam, a wskutek zaistniałej sytuacji na miejsce musieliśmy wrócić robiąc dodatkowo około 20 kilometrów.

Czy warto korzystać z usług wspomnianego warsztatu? Decyzję pozostawiamy Państwu.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

1 komentarz do tego tekstu. Zapraszamy do dyskusji.

  1. Franciszek 1 lipca 2020 o 08:51 - Odpowiedz

    Jeśli tak podchodzą do tematu to słabiutko. Generalnie partanina bo akurat ustawienie kierownicy dla kierowcy ma całkiem spore znaczenie.

Komentarz