40. Rajd Wysp Kanaryjskich

Opublikowano: 18 marca 2016 - 06:42 Autor: Moto Replika

3. miejsce w klasyfikacji ERC3 dla Tomasza Gryca i Michała Kuśnierza podczas 40. Rajdu Wysp Kanaryjskich zaliczanego do cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC).

Gryc_1_RallyIslas

Rajd Wysp Kanaryjskich po dwóch dniach sportowej rywalizacji przechodzi do historii. To był trudny sprawdzian dla załogi Tomasz Gryc / Michał Kuśnierz, który został zdany na “piątkę” – załoga osiągnęła bardzo dobry wynik – 3. miejsce w klasyfikacji ERC3! Zawodom od samego początku towarzyszyła niesamowita atmosfera, ogromna ilość hiszpańskich kibiców zgromadzona przy trasach odcinków specjalnych dopingowała każdą załogę – to była lokalna rajdowa hiszpańska ‘Fiesta’. Rajd został rozegrany w dniach 10-12 marca 2016 ze startem/metą oraz bazą w Las Palmas Gran Canaria. Zawodnicy mieli do pokonania 12 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 210 kilometrów oesowych.

Gryc_6_RallyIslas

Gryc_2_RallyIslas

Gryc_3_RallyIslas

Gryc_4_RallyIslas

Gryc_5_RallyIslas

– Rajd Wysp Kanaryjskich był dla nas kolejnym dużym wyzwaniem i cieszę się, że daliśmy radę go ukończyć i to na tak wysokim – 3 miejscu w klasie ERC3 – powiedział Tomasz Gryc. – Jestem pod niesamowitym wrażeniem atmosfery rajdu – to lokalna rajdowa hiszpańska ‘Fiesta’. Ilość kibiców jaką spotkaliśmy w parku serwisowym, na odcinkach dojazdowych, oraz na trasie nie da się porównać do żadnych rajdów w których miałem okazję startować – to trzeba zobaczyć na własne oczy! Na każdym zakręcie, wzniesieniu czy nawrocie dostawaliśmy gorący doping od kibiców, którzy już nawet kilka dni wcześniej przyjeżdżali samochodami i oczekiwali na start swoich faworytów. Nasz wynik jest przyzwoity pomimo braku doświadczenia w jeździe na tak krętych i wymagających odcinkach pokrytych nawierzchnią szorstką i zabójczą dla opon. Przed nami dużo pracy, chcemy poprawić się w rajdowej jeździe. Będziemy analizować onboardy, dane z telemetrii samochodu. Musimy też popracować nad opisami odcinków, aby były bardziej precyzyjne. Bardzo się cieszę, że wzięliśmy udział w rajdzie, który był dla nas nowy i obfitował w wiele cennych doświadczeń, z których na pewno będziemy korzystać podczas naszych kolejnych startów.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz