Nowy Fiat Tipo – w Polsce w pierwszym kwartale 2016

Opublikowano: 1 lutego 2016 - 12:45 Autor: Moto Replika

Po raz pierwszy w Polsce, podczas VII edycji Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych – Fleet Market 2015 – Fiat przedstawił model Tipo – nowego kompaktowego sedana zaprojektowanego we Włoszech przez Centrum Stylistyczne Fiata, który będzie oferowany w ponad 40 krajach regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Rozpoczęcie sprzedaży nowego Fiata Tipo w Polsce przewidziane jest w pierwszym kwartale 2016 roku.

Fiat_Tipo_01

Zaprojektowany od samego początku, jako trójbryłowy sedan, całkowicie nowy Fiat Tipo prezentuje się światu, jako wyjątkowe połączenie komfortu, oszczędności pod względem zużycia paliwa, emisji spalin i technologii. A wszystko to wzbogacone ekskluzywnym włoskim designem, który łączy w sobie jakość projektu z proporcjami klasycznego sedana.

Włoski styl

Zaprojektowany przez Centrum Stylistyczne FCA i opracowany wraz z Tofaş R&D, jednym z największych ośrodków badawczo-naukowych FCA, projekt Tipo już od samego początku został stworzony, jako trójbryłowy sedan, całkowicie nowy samochód, nad którym przez trzy lata pracował specjalny zespół ponad 2000 osób.

Często samochody o nadwoziu sedan powstają na bazie modelu hatchback, do którego dodawana jest trzecia bryła, tworząc nie zawsze spójny, całościowy kształt. Nowy samochód Fiata natomiast można określić mianem „zaprojektowany, aby być sedanem” i charakteryzuje go stylistyka, która łączy poszczególne części za pośrednictwem naturalnych i płynnych linii tworzących prawdziwego i dynamicznego sedana.

Gdy popatrzymy na model z boku można zauważyć charakterystyczną linię łączącą reflektory przednie ze światłami tylnymi, natomiast przeszklenia tworzą dynamiczny obraz, który daje wrażenie przewiewności i przestronności dla kierowcy i pasażerów. Ekskluzywny styl Made in Italy odnajduje swój maksymalny wyraz w tylnej części, gdzie w harmonijnie połączonej z całością trzeciej bryle znajdują się wyrafinowane, błyszczące obramowania lamp. Wreszcie, przód wyróżnia urzekająco zgrabna maska silnika z centralnym „ściegiem”, który, tworząc ciągłość, rozciąga się również na dachu. Podobnie jak osłona chłodnicy tworząca całość z lampami, z chromowanymi segmentami, które tworzą oryginalny, niepowtarzalny motyw graficzny, na którym błyszczy logo Fiat.

Najlepsza w klasie przestronność i ładowność

Doskonałe połączenie piękna i funkcjonalności – nowy Fiat Tipo – umiejętnie godzi dużą ładowność z kompaktowymi rozmiarami sedana: jego długość to 4,5 metra, szerokość 178 cm i wysokość 148 cm. 264-centymetrowy rozstaw osi podkreśla przestronność wnętrza. Wszystko to jest potwierdzone pokaźnym rozmiarem wnętrza: przestronną kabiną pasażerską, która swobodnie może pomieścić 5 dorosłych pasażerów i pojemnością bagażnika 520 litrów. Doskonała jest również ergonomia kierowcy: wszystkie przyciski są umieszczone we właściwej pozycji i można z łatwością je dosięgnąć.

Niezawodne i ekonomiczne silniki

Fiat Tipo, będzie wyposażany w dwa silniki benzynowe (1,4 l o mocy 95 KM i 1,6 l o mocy 110 KM z automatyczną skrzynią biegów) i dwa silniki turbodiesel Multijet II (1,3 l o mocy 95 KM i 1,6 l o mocy 120 KM). W szczególności, silnik 1,6 l o mocy 110 KM z automatyczną skrzynią biegów zapewnia płynna i komfortową jazdę w każdych warunkach.

Uconnect TM: nowoczesna technologia

Zgodnie z duchem Fiata, nowy Tipo ma liczne, pomysłowe rozwiązania ułatwiające życie tym, którzy w nim zasiądą w roli zarówno kierowcy, jak i pasażera. Dowodem tego jest bogate wyposażenie standardowe oraz dostępność innowacyjnego systemu UconnectTM z dotykowym, 5-calowym ekranem z połączeniem Bluetooth do zestawu głośnomówiącego i streamingu audio, czytnikiem SMS, sterowaniem głosowym, gniazdem Aux i wejściem USB z integracją iPod, przyciskami na kierownicy i – na zamówienie – kamerą cofania oraz nawigacją TomTom.

Tofaş, sławny na świecie zakład produkcyjny

Samochód będzie produkowany w Turcji w zakładzie w Bursie, jednym z najlepszych zakładów przemysłu samochodowego na świecie, o czym świadczy przyznanie Złotego Medalu wg światowej klasyfikacji World Class Manufacturing.

O autorze

renomowany portal motoryzacyjny. Auta nowe i używane. Najlepsze salony samochodowe, komisy i warsztaty. Pokazujemy i promujemy tylko prawdziwych fachowców.

Komentarz